Първо и второ място за България на Балканиадата

Bulgarian Squash teams Bucharest
Отлично представяне записаха националните отбори на България по скуош за мъже и жени на петите Балкански игри в Букурещ. Мъжете спечелиха за първи път шампионската титла, а дамите заслужиха сребърните медали, което е първо отличие за тях от турнирите на полуострова.

На финала при мъжете националите се справиха с Хърватия с 2-0 победи, за да триумфират. Държавният първенец Стелиан Станков записа победа с категоричното 3:0 гейма. След него Николай Ангелов донесе крайния успех. В много оспорван двубой хасковлията надделя с 3:2 гейма. Останалите двама българи в състава бяха Стоил Жилев и Костадин Симеонов.

Дамите играха мач за второто място срещу домакините от Румъния. В решителния двубой националките се наложиха с 3-0. Чисти победи записаха държавната шампионка Бистра Манева, Деница Кирилова и Йоана Краева. Четвъртата участничка в отбора беше Анелия Дукова. Титлата е за хърватките.

"Много сме щастливи от успехите в Букурещ! Организацията на Балканиадата беше отлична. След края на турнира имаше парти за състезателите", разказа Бистра Манева.

Въведено от Любомир Тодоров на 2014-09-28
+++ | ---



Таг: букурещ, скуош, балканиада, стелиан станков, николай ангелов, бистра манева, дукова, краева, жилев, симеон, кирилова, балканиада,



Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.