Пиронкова започна със загуба

Pironkova Indian Wells 2014
Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова не успя да запише победа в дебютния си двубой за 2015 година. На тенис турнира от категория "интернешънъл" в Бризбън, Австралия, тя отстъпи на седмата поставена Карла Суарес Наваро от Испания след 6:3, 2:6, 1:6 за 1 час и 49 минути игра.

Цвети загуби от същата съперничка и в последния си двубой за миналия сезон на 31 октомври на Турнира на шампионките в София.

Мачът започна отлично за 27-годишната пловдивчанка. Тя взе първия сет, като осъществи единствения пробив в него.

След това испанката взе инициативата. Тя изравни частите след два брейка. Суарес Наваро поведе в решителния сет с 5:0 с нови два пробива. В шестия гейм Цвети сервираше за оставане в двубоя и успя да махне нулата в третия сет. След това Карла Суарес Наваро подаваше за място на осминафиналите. Тя поведе с 40:15 и реализира още първия си мачбол.

Пиронкова загуби и петия си мач срещу испанката. Тя си тръгва от Бризбън с една точка за световната ранглиста, където е №38 в световната ранглиста и 6477 долара от наградния фонд.

За българката е много важен следващия турнир. Той е в Сидни от 11 януари. Миналата година Цветана тръгна от квалификациите и спечели първата титла в кариерата си след осем чудесни победи. Тя има да защитава 495 точки за ранглистата.

Въведено от Любомир Тодоров на 2015-01-04
+++ | ---



Таг: цвети пиронкова, бризбън, суарес наваро,



Коментари:


Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови материали, публикувани в сайта, са собственост на www.racketi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на racketi.com, посочване на източника и добавяне на линк към www.racketi.com . Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.